Про державну підтримку аграріїв, фермерів Рівненщини розповіла начальниця департаменту агропромислового розвитку ОДА Надія Переходько під час прямого ефіру на телеканалі «Рівне 1».

– Цьогоріч відбулися зміни щодо підтримки напрямків господарювання. Зокрема, особлива увага звертається на новостворені фермерські господарства, – розповідає Надія Переходько.

За її словами, на сьогодні держава надає всебічну підтримку та створює умови для утворення сімейних фермерських господарств. Передумовою створення є утримання від 3-х і більше корів, а також маючи в обробітку декілька паїв. Такі родини можуть скористатися субсидією на суму 60 тисяч гривень як новостворене господарство. Також державою передбачена дотація у розмірі 5 тисяч гривень на кожну голову ВРХ.

– Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль неодноразово ставив завдання перед департаментом – доносити максимально до людей інформацію про такий вид підтримки. В області немає бути жодного фермера, який би не знав про напрямки державної допомоги. Це стимулюватиме родини, які мають невеликі поголів’я ВРХ, створювати фермерські господарства. У свою чергу, молокопереробні підприємства теж активно працюють із даними господарствами, аби ті могли розвивати своє поголів’я, – додає начальниця департаменту.

Зокрема, цього року області вже створено 11 нових сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи.

– Також для таких новостворених господарств передбачена дотація єдиного соціального внеску на перших 5 років, – розповідає Надія Переходько.  – Створення сімейних фермерських господарств – це позитивна форма господарювання для родин, які вже не змінять свого напрямку діяльності. Люди завжди можуть розпочати власну справу на землі, а держава для цього надає підтримку. Адже самим без фінансового ресурсу важко піти у сільськогосподарську галузь.

Також вперше на рівні держави підтримується така важлива галузь – як бджільництво. Держава дає дотацію у розмірі 200 гривень на одну бджолосім’ю, при умові, що у господарстві є не менше 10 таких сімей. Так підтримкою передбачено до 60 тисяч гривень на одну пасіку. Скористатися нею можуть як фізичні особи, так і суб’єкти господарювання.

Ще одним напрямком державної підтримки – є прийнята торік програма відшкодування частини вартості апаратів для доїння.

– Ми дещо сумнівалися, чи будуть люди брати такі апарати, тому почали із 120 тисяч грн. А вже цього року за підтримки керівництва Рівненської ОДА передбачено на дану програму майже втричі більше – 350 тисяч гривень. Загалом програма передбачає компенсацію до 70% вартості відшкодування доїльного апарату, але не більше семи тисяч гривень на одну особу. На сьогодні для 30 фізичних осіб виділили цю допомогу. Ми бачимо зацікавленість в такій підтримки, тому в наступного року плануємо збільшити фінансування, – підсумовує Надія Переходько.