Щодня на Рівненщині у середньому реєструють понад 150 нових випадків хворих. Фіксують хворобу в школах та ВУЗах. Зокрема, за останню добу зафіксовано 4 нових випадки захворювання на COVID-19 серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів та 24 – серед учителів.

Всього з початку навчального року на COVID захворіло 137 учнів та 370 учителів. Із настанням холодів, як прогнозують фахівці, кількість нових випадків буде збільшуватися.

«Ситуація прогнозована, оскільки після канікул студенти пішли до ВУЗів, діти до школи, вже почали реєструватися випадки серед класів, серед школярів, серед студентів, то, звичайно, небезпека у зростанні кількості хворих є. Скоріше за все, що у другій половині жовтня – початку листопада ми матимемо підвищений рівень захворюваності, аніж зараз», – розповів головний державний санітарний лікар Рівненської області Роман Сафонов.

Водночас в МОЗ повідомляють, що так званої другої хвилі поширення коронавірусу не вдається уникнути багатьом країнам. Це загальна тенденція у цілому світі. І чим ближче до осінньо-зимового періоду, тим більша ймовірність, що зростання буде збільшуватись, оскільки коронавірус – це грипоподібне захворювання.

Запобігти поверненню жорсткий карантинних обмежень в Україні можна, дотримуючись протиепідеміологічних норм. Мити руки, носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції – це важливі правила, про які не треба забувати. Бо саме ці прості речі рятують людські життя.