Сьогодні, 12 жовтня, напередодні Дня захисника України в Рівненському обласному краєзнавчому музеї запрацювала виставка «Проти Голіафа».

Експозиція виставки розповідає про вибір та рішення восьми осіб, які мали вплив на історію українського визвольного руху, а саме Степана Бандери, Романа Шухевича, Василя Галаса, Василя Кука, Євгена Грицяка, Катерини Зарицької, Ірини Тимочко-Камінської та Іллі Оберишина.

Таку експозицію демонструють у всіх областях України, проте вона має надзвичайне значення саме для Рівненщини. На виставці представлені постаті, які є виходцями з нашої області, або ж їх політично-визвольна діяльність була пов’язана з нашим краєм, повідомляють у Рівненській ОДА.

Виставка створена Центром досліджень визвольного руху, Українським інститутом національної пам’яті та Українським національним інформаційним агентством «Укрінформ».

– Назва «Проти Голіафа» є символічною. Виступ невеликої Української повстанської армії проти двох найсильніших тоталітарних держав викликає аналогії з біблійним сюжетом. Вибір підняти зброю водночас і проти нацистів, і проти більшовиків не був питанням воєнної стратегії. Це був вибір між померти, або померти у боротьбі. У серці кожного із них була віра за взірцем біблійного Давида, – розповів завідувач відділу нової та новітньої історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук.