Дев’ять аграріїв Рівненщини отримали компенсацію за сертифікацію органічної продукції. Відшкодування витрат за сертифікацію органічної продукції передбачено Комплексною програмою розвитку агропромислового комплексу Рівненської області на 2018-2022 роки. На її фінансування з обласного бюджету виділено 250 тис. грн.

Процедура отримання документа дороговартісна, тому й запровадили таку підтримку.

– Програма діє не перший рік і сприяє підвищенню конкурентоспроможності продукції, – розповідає керівниця департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. – Щоб отримати сертифікат, агрофірма надає відомості про продукцію інспекторам компанії «Органік стандарт». Це єдина українська установа з сертифікації органічного виробництва, визнана в Європі. Фахівці роблять не лише обстеження самої продукції, а й її вирощування, переробки та транспортування. І, лише, у випадку відповідності усіх цих складових міжнародним стандартам, інспектори видають сертифікат, який визнають навіть у Європі.

Визначає отримувачів компенсації спеціальна комісія. Для цього агрофірми надають відомості про наявність сертифікату та кошти, що використані на його отримання.

Програма передбачає компенсацію витрат, які використали аграрії  на сертифікацію продукції. Загалом за відшкодуванням звернулося 9-ть сільгоспвиробників.

В результаті шістьом суб’єктам господарювання надано по 30 тисяч гривень на суму 180 тисяч гривень, а трьом – компенсовано фактичні витрати на суму 70 тисяч гривень.