На Рівненщині відбулося перше засідання комітету з присудження обласної премії в галузі народного хорового мистецтва імені Федора Гощука.

Цього року засновано обласну премію в галузі хорового мистецтва імені Федора Гощука. Ініціатором винагороди є дочка видатного композитора, хорового диригента, педагога та заслуженого працівника культури України – Олеся. Дану премію започатковано для відзначення кращих колективів і митців, які зробили вагомий внесок у популяризацію аматорського мистецтва та збереження національних традицій у галузі мистецтвознавства області, повідомляють у Рівненській ОДА.

Шляхом голосування члени комітету одноголосно обрали переможницю – Мирославу Воробей. Жінка є солісткою народного аматорського хорового колективу імені Федора Гощука центру дозвілля відділу культури та туризму виконавчого комітету Вараської міської ради.

– Ідея заснування премії виникла давно, але реалізувати її вдалося лише цього року. Це вдалося зробити у рамках реалізації проєкту від Українського культурного фонду, присвяченого пам’яті батька. Дякую за сприяння обласному управлінню культури і туризму. Вважаю, що присудження премії Мирославі Воробей – це об’єктивне рішення. Адже вона, за своєї ініціативи, після смерті батька активно пополяризувала його ім’я. А також, завдяки її активності колектив досі працює, а Мирослава – його душа, – зазначає Олеся Гощук.