Другий тур міського голови Рівного відбудеться 22 листопада, таку дату офіційно заявили на засіданні Рівненської Територіально-виборчої комісії. У другому турі візьмуть участь Віктор Шакирзян (19.84%) та Олександр Третяк (16.93%), про це стало відомо ввечері 2 листопада.

Та ще, не чекаючи офіційних та остаточних результатів, 1 листопада Третяк оприлюднив відео, в якому звернувся до Шакирзяна та викликав його на дебати. На що отримав відповідь – Віктор Шакирзян погодився взяти участь та поставив Олександру Третяку декілька запитань. А саме:

– Чи є академія, де ви призначили себе ректором справжнім закладом вищої освіти?
Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора?
І на якій підставі ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні?

У додаток до цього, Шакирзян озвучив факти, які суперечать біографії Третяка, додавши пруфи до свого висловлювання.

Додаємо пост на офіційній сторінці Віктора Шакирзяна у Фейсбуці (без змін):

“Пане, Олександре, ви впродовж виборчої кампанії завжди називали себе «наймолодшим ректором в Україні». Тому прошу відповісти на дуже прості запитання:

Чи є академія, де Ви призначили себе ректором, справжнім закладом вищої освіти?

Чи знаєте Ви, які вимоги до людини, яка претендує на посаду ректора?
І на якій підставі Ви називаєте себе наймолодшим ректором в Україні?

А для того, щоб рівняни могли самостійно вивчити це питання, я хочу навести декілька фактів, які є у відкритих джерелах і які можуть підтвердити державні органи.

Факти:
Так звана «академія», яку очолює О. Третяк це не заклад освіти, а релігійна організація, члени якої самі назвали себе «академією». (Довідка з реєстру)

«Академія» О. Третяка не є закладом освіти, не має акредитації та відповідної ліцензії. Такого навчального закладу не включено до державного Реєстру суб’єктів освітньої діяльності – https://registry.edbo.gov.ua/vishcha-osvita/56/.

Вимоги до посади ректора відповідно до законодавства це –
науковий ступінь не нижче доктора філософії (кандидат наук)
вчене звання – не нижче доцента
10 років науково-педагогічного стажу (стаття 42, Закон України «Про вищу освіту»).

Олександр Третяк не відповідає жодному з цих критеріїв. Стати ректором у 26 років неможливо. Тому «наймолодший ректор в Україні» це або обман, або дуже невдалий піар-хід. Насправді О. Третяк є головою релігійної організації, і сам називає себе ректором.

Академія Третяка не має права видавати дипломи державного зразка, документи, які вони вручають студентам, вони самі ж і виготовляють. Ці «дипломи» не включено до жодного державного реєстру. Молоді люди, які витратили час на навчання в академії Третяка і яким видали диплом «бакалавра», насправді не отримують вищої освіти та не мають права працювати як кваліфіковані працівники (фото дипломів державного зразка та академії ХВЄ).

У так званій «академії» офіційно працює лише 8 осіб, включаючи О. Третяка. Жоден із працівників не має наукового ступеня і вченого звання. Частина з них працюють не на повну ставку і отримують мінімальну зарплату. Також стосовно частини викладачів немає даних про наявність у них вищої освіти (сайт «академії» – http://rdsa.rv.ua/index.php/site-map/teachers.html).

Нагадаємо, що Олександр Третяк представляє себе ректором академії. Крім того, постійно наголошуючи на тому, що він наймолодший ректор в Україні, бо отримав таку посаду у 26-річному віці. Та оприлюднена інформація Віктором Шакирзяном тепер викликає невпевненість та ставить під сумнів слова Третяка.