До Рівненщини надійшли додаткові 14 мільйонів гривень на забезпечення лікарень киснем. Гроші спрямують на обладнання ще понад 1 200 кисневих точок у лікувальних закладах області, які надають стаціонарну допомогу пацієнтам на коронавірус.

До слова, на початку пандемії на Рівненщині було лише 10 кисневих точок у лікарнях. Наразі їх 522. Пік захворюваності чекаємо у січні-лютому. До цього часу маємо підключити до кисню 80% ковід-ліжок. Тому за місяць кисневих точок буде утричі більше. На сьогодні завантаженість закладів складає 54%, вільних кисневих точок – 222.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олега Вівсянника, це друга субвенція із держбюджету. Попередньо вже область отримала майже 10 млн грн., з яких більше 5 мільйонів розподілено. На ці кошти проведені закупівлі потрібного обладнання, а також оплачуються роботи щодо встановлення кисневих точок, придбання кисневих концентраторів та обладнання для кисневих станцій.

– Ми постійно здійснюємо роботу над забезпеченням ліжкового фонду киснем. Також додається загальна кількість ліжкомісць, при тому зменшується навантаженість на одне ліжко. Наразі, є достатньо ресурсу аби забезпечити усіх потребуючих необхідною медичною допомогою та кисневою терапією, – зазначив Олег Вівсянник.