Вже найближчим часом в Сарненській районній лікарні на Рівненщині запрацює новий ангіограф. Потужне медобладнання вартістю понад 400 тисяч євро закупили за кошти субпроекту Світового банку та Міністерства охорони здоров’я України.

– Приміщення для розміщення ангіографу вже готове, – розповів керівник Сарненської ЦРЛ Василь Іванюк. – Вимоги до реконструкції особливі. Це і висота стелі, і вентиляція, і товщина стін, і спеціальна кімната для серверів апарату. Відповідний курс навчання пройшов і медичний персонал лікарні.

Завдяки ангіографу можна встановити правильний діагноз, обрати тактику лікування і як наслідок – попередити інфаркти та інсульти. Цей апарат є єдиним інструментом, що дозволяє проводити операції судин. Більше того, після операційного втручання хворі уже через дві години встають з ліжка, а через день-два йдуть додому.

Медики зазначають, що таке обладнання вкрай необхідне Сарненській ЦРЛ. Адже, відповідно до сучасних медичних протоколів для того, щоб уникнути небажаних наслідків, медична допомога при інфаркті має надаватися протягом двох годин. А доставити пацієнта з північних районів області до Рівного упродовж цього часу надто складно.