За підсумками десяти місяців 2020 року сума сплаченого суб’єктами господарювання податку на прибуток на Рівненщині склала 407,7 млн. гривень. При цьому порівняно з аналогічним  періодом 2019 року надходження зросли на 32,6 мільйонів.

Із загальної суми податку на прибуток до державного бюджету забезпечено надходжень майже  363,3 млн. грн., до місцевих бюджетів – понад 44,4 млн. гривень.

Нагадаємо, що Законом України від 16.01.2020 року № 466 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» запроваджено зміни до Податкового кодексу в частині адміністрування податку на прибуток.

Так,  з 23.05.2020 року розширено коло платників податку на прибуток, зокрема додано юридичних та фізичних осіб – «спрощенців», а також фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – при виплаті нерезиденту доходів (прибутків) з джерелом їх походження з України. Крім того, з 01.01.2021 року платниками також будуть і юридичні особи, що утворені відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України та спрощенці-юридичні особи при отриманні скоригованого прибутку контрольованої іноземної компанії, що оподатковується в порядку, визначеному ст. 392 та розд. III ПКУ.