День Катерини, яку вважають берегинею жіночої долі, відзначають православні християни, 7 грудня. Так, цього дня у храмах Рівного відбуваються святкові богослужіння. За традицією, дівчата просять у святої Катерини покровительства та щасливою долі. Як повелося відзначати цей день і що рівнам варто знати про свято – у нашому матеріалі. 

З історії свята

За переказами вважається, що Катерина була розумною, вродливою та мала неабиякі таланти. Проте їй не вдавалося знайти коханого, адже вона хотіла вийти тільки за того, хто розумніший за неї. Тоді дівчині допоміг християнський наставник її матері, який і розповів Катерині про віру.

Згодом в Олександрію на язичницьке свято прибув імператор Максимін. Коли він побачив Катерину, краса якої полонила імператора. За повір’ями, імператор покликав 50 мудреців, щоб вони розповіли дівчині про язичництво. Натомість Катерина переконала їх прийняти християнство, за що мудреців стратили. За це її піддали страшним мукам, звідти і звання великомучениці, котра з благих намірів здобула страшну смерть. Нині її останки знайшли у Єгипті та поховали у монастирі Синай.

Традиції свята

Свято Катерини вважалося днем «дівочої долі».Тому жінки просили святу про згоду в родині та щасливий шлюб. Символом цього дня є гілочка вишні, з якою пов’язано багато прикмет.

Окрім того, Катерину Олександрійську шанують як Святу Великомученицю і православні, і греко-католики, і католики. В Україні цей день крім суто церковного значення мав ще й народну складову, адже колись на Катерини відбувались яскраві молодіжні святкування.

Що не можна робити в цей день?

Так як Катерини випадає на Різдвяний піст, не можна було танцювати. Звичайно ж, виключалися будь-які роботи на землі, фізична праця.

Також не можна нічого будувати, ремонтувати і шити. А ще за традицією, стіл можна накривати лише з дозволених блюд, а це каші і борщ.