Рівненська письменницька організація цьогорічвідзначає свій 35-річний ювілей. Однак в карантинних умовах, зазначає голова спілки Ірина Баковецька-Рачковська, відзначити цю дату у форматі масових заходів офлайн, із залученням широкої аудиторії, як планувалося раніше, сьогодні неможливо.

До того ж, відзначення ювілею у будь якому форматі є достатньо затратним. Враховуючи те, що Рівненська організація спілки письменників, як і чимало культурних інституцій потребувала фінансової підтримки, через весняний локдаун, коштів на це не було.

Тож у спілці вирішили подати заявку на конкурсну програму Українського культурного фонду «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». І як результат, отримали грант – фінансування заходів до свого 35-річчя.

У спілці на кошти Фонду запланували відзняти фільм про діяльність письменницької організації та про місцевих літераторів, а також випустити настінний перекидний календар із фотографіями рівненських письменників. Тож, наразі тривають зйомки фільму, який вийде наприкінці грудня – на початку січня наступного року.

До слова, Рівненська письменницька організація одна з наймолодших в Україні і сьогодні вона налічує більше 60 членів. Біля її витоків стояли корифеї рівненської літератури – це Микола Тимчак, Любов та Микола Пшеничні, Олександр Ірванець, творчість якого відома далеко за межами України.

Нині Рівненська письменницька організація є однією із найвізуальніших, тому що залучає різні напрямки роботи, різні жанри діяльності і входить у трійку найактивніших письменницьких організацій в Україні. Попереду лише Київська та Львівська.

Серед письменників Рівненщини є два покоління. Це  – старші, класики, як люблять їх називати колеги та молодіжна літературна платформа. Утім між усіма ними існує тісний взаємозв’язок і немає жодної конкуренції. Всі редагують твори один одного, долучаються до розробки якихось цікавих проєктівтого чи іншого письменника.

– Сьогодні на Рівненщині дуже активно розвиваються  новий літературний напрям – це поезо-проза, яка практикується сучасною школою письменників Рівненщини. Класичні форми більше цікавлять старше покоління письменників, але справу ми робимо спільну – популяризуємо українську літературу – українську культуру. І це є цінністю нашої організації, тому що для того і функціонує письменницька організація, що промувати та популяризувати українську книгу,- говорить Ірина Баковецька-Рачковська.