Плата за землю є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць Рівненської області. Так у січні – листопаді 2020 року до місцевих бюджетів області  надійшло  411,9 млн. грн. земельного податку та орендної плати за землю. Зокрема, від юридичних осіб місцеві громади отримали 349,2 млн. грн. плати за землю, від фізичних осіб – 62,7 млн. гривень.

Найбільші суми земельного податку отримали місцеві громади міста Рівне -73,2 млн. грн., Рівненського району  – 54,4 млн. грн., Сарненського району – 41,0 млн. грн. та Костопільського району – 33,7  млн. гривень.

Нагадуємо жителям Рівненщини, що згідно з п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України  нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 Податкового кодексу).

У аналогічному порядку здійснюється нарахування фізичним особам орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності та визначаються строки її сплати (п. 288.7 ст. 288 Податкового кодексу).