Територіальні громади Рівненської області зможуть створити служби протидії домашньому насильству та за ознакою статі. Наразі в Кабміні на розгляді проєкт Постанови щодо виділення субвенції з державного бюджету для створення мережі спеціалізованих служб підтримки.

Про це йшлося під час селекторної наради із представниками РДА та територіальних громад Рівненщини.

Загалом проблематика домашнього насильства та за ознакою статті може вирішуватися завдяки механізму різних заходів, організованих на місцях. Серед них – створення у територіальних громадах спеціалізованих служб підтримки. Такий спосіб є найголовнішим та найбільш дієвим, повідомили в Рівненській ОДА.

Питання протидії домашньому насиллю на сьогодні знаходиться на найвищому державному контролі. Мінсоцполітики розробило проєкт Постанови про порядок та умови надання субвенції на створення мережі спеціалізованих служб підтримки. Наразі вона на стадії погодження. Проєктом Постанови передбачено виділення коштів із державного бюджету місцевим на створення трьох видів спеціалізованих служб підтримки, а саме: притулку для постраждалих осіб, денного центр соціально-психологічної допомоги та консультативної служби.

Фахівці профільного департаменту повідомили, що усі ці служби підтримки можуть бути створені як окремі юридичні особи, так і структурні підрозділи інших закладів соціального спрямування. Це полегшує роботу територіальних громад у даному напрямі. Згідно проекту Постанови кошти можуть виділятися на реконструкцію, капітальний та поточний ремонт вже існуючого приміщення, а також для їх оснащення.

Тобто, кошти надаються в повному обсязі для того, щоб конкретний вид спецслужби міг повноцінно та у максимально швидкі терміни приступити до роботи.