Компактний та зручний рентген кабінет запрацював у інфекційному відділенні Рівненської центральної міської лікарні. Для його облаштування придбали мобільний та сучасний рентген апарат.

Апарат закупили за державні кошти – 1 млн 350 тисяч. Приміщення під медобладнання відремонтувала лікарня за кошти НСЗУ, повідомили в Рівненській ОДА.

Рентген вкрай важливий для хворих на COVID-19, адже мобільний в застосуванні. Тобто апаратом можна під’їхати у палату до пацієнта та провести діагностику. А раніше, хворих з інфекційного відділення доводилося везти в центральний корпус.

Ще одна перевага рентген апарату – цифровий формат. Це дає можливість відразу на монітор виводити зображення і вже за короткий час встановлювати діагноз. Рентген кабінет теж відповідає усім сучасним вимогам. Зокрема, дотримання ядерної безпеки, адже він обшитий спеціальними металевими пластинами. Все для безпечної роботи, щоб ні пацієнти, ні лікарі не отримали шкідливого опромінення.

За словами керівника Рівненської міської лікарні Євгена Кучерука, наразі устаткування буде використовуватися в інфекційному відділенні.

– Загалом у міській лікарні 8 рентген апаратів. В інфекційному відділені потреба у ньому виникла із поширенням коронавірусу. Адже раніше пацієнтів із «інфекції» возили на діагностику в центральний корпус. Тому за кошти НСЗУ у відділенні зробили сучасний кабінет та придбали мобільний рентген апарат, – повідомив Євген Кучерук.