Рівненська область з четверга, 6 травня, покинула «помаранчеву» зону карантину.

Як повідомили в Рівненській ОДА, перейти до «жовтого» рівня обмежувальних заходів дозволила позитивна динаміка до зменшення показників, що визначають епідемічну небезпеку.

Останні декілька тижнів на Рівненщині майже удвічі знизилася кількість нових інфікувань, у 1,5 рази зменшився рівень госпіталізацій. Охоплення тестуванням залишається на високому рівні.

За словами головного санітарного лікарня області Романа Сафонова, загальна захворюваність на грип та ГРВІ наразі на 6% нижче епідемічного порогу. Саме цей показник дав можливість перейти до «жовтої» зони обмежувальних заходів, індикаторні показники яких визначені Постановою Кабміну від 09.12.2020 № 1236. Решта показників нормалізувалися ще два тижні тому – зменшилася динаміка виявлення нових випадків, задовільна заповненість ліжкомісць – у межах 50%.

– Разом з тим, незважаючи на певну стабілізацію, епідситуація залишається складною. Якщо порівняти цей рік із 2020-м, то зараз усе набагато серйозніше. Це пов’язано із мутацією коронавірусу – британський штам значно заразніший, ніж первинний. Прогнозую, що динаміка після травневих свят піде вгору, – повідомив Роман Сафонов.

Нагадаємо, рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 в регіоні встановлюється залежно від епідемічної ситуації – відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 .