На податковому обліку в Головному управлінні ДПС у Рівненській області перебуває 101 платник рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів.

За січень-квітень 2021 року до загального фонду державного бюджету ними сплачено вказаного платежу в сумі 46,1 млн. грн., в т.ч. до державного бюджету – 14,3 млн. грн., до місцевих бюджетів – 31,8 млн. грн. Забезпечено збільшення надходжень плати до відповідного рівня минулого року. Зокрема надходження до держбюджету зросли майже на 2,0 млн. грн. або 10,3%.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. – 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.