Локальний туризм надихає та вражає, саме це зрозуміла команда «Рівненщина туристична». Тому вирішили стати ближчими до природи. Спільно з партнерами, під час презентації туристичних проєктів у «Майстерні Міста Рівне», розповіли, що очікувати рівнянам та гостям області від літа та осені 2021.

Засновник туристичного бренду «Freakdays» Сергій Сокальський розповів про унікальний піший маршрут довжиною 33 км, який розпочинається із родзинки Рівненщини «Тунель кохання» і завершується на Базальтових стовпах.

Діджитал-менеджер «Рівненщина туристична» Антон Трофімчук розповів про нову айдентику та комунікацію проєкту, а також про спецпроєкт «Крафтери Рівненщини» – про героїв, яскраві фотосесії та пошук атмосферних туристичних атракцій.

Заступник директора Державного історико-культурного заповідника м.Острога Андрій Брижук презентував ініціативи місцевої громади. Острог завжди був туристичним осередком Рівненщини, тому ТГ системно підійшла до підготовки туристичного сезону.

Відходить від негативного іміджу області, пов’язаного  з бурштином, і група однодумців на Поліссі.

– У маршрути Клесівської громади включено: унікальний дендропарк, локація «Зачарований ліс», один з найбільших у Європі діючий гранітний кар’єр, затоплені кар’єри, сплави на байдарках, Голубе озеро, або Коплище, бурштинове сафарі на квадроциклах. Проте, родзинкою стали «Бурштинові копальні» – музей під відкритим небом, де туристи можуть подивитися на результати видобутку бурштину як легального, так і нелегального, –  повідомив Андрій Пєхотін, один із засновників туристичного проєкту «Бурштинові копальні».

Про  проєкт «Парк історичної реконструкції Оствиця» розповів Юрій Ойцюсь, голова Спілки велосипедистів Рівненщини:

– На березі озера Басів Кут, у заплаві давньоруського городища, яке функціонувало у Х-ХІІ ст., і створено парк історичної реконструкції часів давньої Русі – Городище Оствиця. Тут ми реконструюємо побут та ремесла людей, які жили понад тисячу років тому, відтворюємо прадавні човни. Також тут відбуваються різні концерти, фестивалі. Одна з «фішок» – «Полювання на світанки». Наразі закінчуємо будувати верф. У цьому році плануємо зробити ще два човни.

Серед культурних подій 2021 року варто відвідати: обласний фестиваль народного мистецтва «Водіння Куста» в селі Сварицевичі; Етно-Міні-Фест «Троєцькі забави» в місті Сарни; Етно-рок фестиваль «Казан» в смт Соснове (Рівненський район); Всеукраїнський рок – фестиваль «Тарас Бульба -2021»; Фестиваль прадавніх човнів; етно-еко фестиваль «БУЩА ПАПОРОТЬ», Міжнародний джазовий фестиваль «ART JAZZ».

Обряд “Водіння Куста”

Найбільш знаковою подією у цьому році є 30-річчя Незалежності України.

До 30-ї річниці Незалежності України Рівненщина отримала свою унікальну квітку-логотип. Під час відзначення свята рекомендується використовувати інформаційні продукти, які розміщені в електронному вигляді за посиланням. Їх використання є безоплатним та не потребує додаткових погоджень та дозволів.

В ювілейний день народження для держави цьогоріч відзначатимуть і низку знаменних для України та Рівненщини дат: 25-ту річницю Конституції України; 370-ту річницю битви під Берестечком;  460-річчя Пересопницького Євангелія.