В Одесі пройшов XVІ Український муніципальний форум, який продовжує багаторічну традицію Асоціації міст України збирати прихильників муніципального руху для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. Програма Форуму передбачає три тематичні дні. Участь у Форумі взяли представники Рівненської області.  Рівненську міську громаду представляв заступник міського голови Ігор Кречкевич, окрім нього було ще понад 20 часників з Рівненщини – голови громад, секретарі рад, заступники голів. Спільно вони висловили проблемні питання, які нині мають органи місцевого самоврядування. За результатами трьохденної роботи висловили свої враження від Форуму.


Алла Карпюк – голова Великоомелянської сільської громади

Професійний захід. Форум дозволяє отримати якісну інформацію. Обговорюються актуальні проблеми, експерти фахово надають інформацію про сучасні тренди, основні проблеми. Обмін досвідом кращими практиками України.

Руслан Серпенінов – міський голова Сарненської міської громади

Познайомився із Львівським міським головою Андрієм Садовим на форумі АМУ в Одесі. Домовились про налагодження співпраці між громадами в питаннях написання «Стратегія розвитку громади» та перейняття досвіду управління.

Наталія Сорочинська – голова Тараканівської сільської громади

Дуже корисне спілкування та діалог між головами громад та представниками влади. Звичайно є багато проблем, які потребують конструктивних рішень, проте ми всі маємо надію , що законотворці нас почули і незабаром ми побачимо хоча б частину чітких рішень на користь громад. Велика подяка АМУ за таку чудову попрацювати та поспілкуватися з колегами та почерпнути досвід інших громад.


Також відбувся День Діалогу: Сталий місцевий соціально-економічний розвиток (проводиться в рамках Програми U-LEAD з Європою «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який впроваджується Асоціацією міст України).

Відкрив День Діалогу Київський міський голова, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. У вступному слові він, зокрема, наголосив: “Сьогодні в нас тут – майданчик для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування. Щодо вдосконалення законодавчої бази для розв’язання конкретних проблем територіальних громад. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала найбільш проблемні питання громад. Пропозиції щодо їх вирішення ми передали відповідним органам державної влади”.
також Голова АМУ зауважив, що парламент ухвалив низку важливих законів для розвитку місцевого самоврядування. Але громадам, уряду та парламенту – всім разом – є ще над чим попрацювати. Адже багато законодавчих ініціатив ще потребують розгляду та схвалення.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков привітав учасників Дня Діалогу, який проходить в рамках XVI Українського муніципального форуму в Одесі.

Діалог – це одне з ключових питань для влади у сіх рівнів, адже відвертий щирий діалог – це шлях до вирішення багатьох питань як у Верховній Раді, так і у кожній