На Рівненщині триває інвентаризація водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності області.

Як повідомили в Рівненській ОДА, це завдання було визначене Рішенням РНБО України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади».

Наразі в області проведено позапланову інвентаризацію нерухомого державного майна, яке знаходиться в сфері управління облдержадміністрації. Підготовлено та направлено запит суб’єктам управління державним нерухомим майном, яке знаходиться в сфері їх управління та розташоване на території Рівненської області. Разом з тим, доручено райдержадміністраціям спільно з територіальними громадами провести інвентаризацію комунального майна.

Також направлено листи до територіальних громад області щодо проведення інвентаризації водних об’єктів і гідротехнічних споруд з використанням рекомендованих Держводагентством форм актів інвентаризації водних об’єктів (річок, струмків, водосховищ, ставків, озер, тощо) та гідротехнічних споруд.

Разом із тим, станом на 1 вересня державними лісогосподарськими підприємствами області, які знаходяться в сфері управління Держлісагентства, у ВО «Укрдержліспроєкт» замовлено роботи щодо обліку лісів. Вже виготовлено матеріали щодо проведення базового лісовпорядкування лісових ділянок, що знаходяться на території Рівненської області та обліковуються за лісогосподарськими підприємствами.

За результатами засідання та обговорення проблемних питань інвентаризації, зокрема, вирішили звернутися до координаційної комісії з інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад при Мінрегіоні України за роз’ясненням щодо належності до державної чи комунальної власності земель запасу лісогосподарського призначення.

А також доручили активізувати роботу щодо інвентаризації земель лісового призначення, які знаходяться в користуванні лісогосподарських підприємств недержавної форми власності. Визначити обсяг коштів на рахунках територіальних громад, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, які можуть бути використані як одне із джерел для проведення інвентаризації.