На території Рівненської області діяльність в сфері торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюють 2178 суб’єктів господарювання відповідно до 6766 діючих ліцензій та 54  СГД, які реалізують у роздріб пальне, відповідно до 200 діючих ліцензій.

За дев’ять  місяців поточного року платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів  сплачено до місцевих бюджетів області  114,9 млн грн, що на 16,3 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року, повідомляють у податковій службі.

Нагадаємо, що згідно чинного законодавства платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів є суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.