Цьогоріч на Рівненщині відремонтували 167 гідроспоруд, 70 насосних станцій, 14 гідропостів та 12 км меліоративних каналів. До весняних паводків почали готуватися ще у березні.

Через значні снігопади збільшується і ризик весняної повені. Особливо можливі локальні підтоплення в Сарненському та Вараському районах. Робимо все, аби не допустити підтоплень угідь та житлових будинків, повідомляють у Рівненській ОДА.

Тому ще у березні затверджено План спільних дій на 2022 рік. Це алгоритм для ліквідації надзвичайних ситуацій в екосистемі, водночас завдання керівників громад – попередити та локалізувати.

Комплекс заходів передбачає скоординовану діяльність органів влади, місцевого самоврядування, обласних профільних служб, підприємств та організацій.

Ліквідовувати підтоплення населених пунктів водогосподарники області будуть за допомогою інженерної та спецтехніки. Для цього підготовлені 32 аварійні бригади. Використовуватимуть 19 екскаваторів, 8 бульдозерів, 3 крани, 1 скрепер, 29 автомобілів, 6 тракторів.

Також заготовили необхідну кількість щебеню та піску, паливо-мастильних матеріалів.