Стан заборгованості із виплати зарплати на підприємствах та заходи щодо врегулювання обговорили під час онлайн засідання Міжвідомчої робочої групи під керівництвом Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко.

За останніми оперативними даними, заборгованість із заробітної плати зменшилася у порівнянні з листопадом на 3,1 мільйони гривень.  В повному обсязі виплачено борги працівникам 7 підприємств області. Разом з тим, 14 підприємств ще не виплатили усі суми своїм працівникам і продовжують боргувати понад 25 мільйонів. В області і далі вживаються заходи на зменшення заборгованості, повідомляють у Рівненській ОДА.

Зокрема, погашення заборгованості на Рівненському авторемзаводі відбувається за рахунок реалізації майна підприємства. За останні три місяці працівникам виплачено понад 3 млн грн заборгованої заробітної плати.

На зменшення суми боргів в Острозькій обласній психіатричній лікарні спрямують 6,8 млн грн з обласного бюджету, вплине також і оптимізація структури закладу.

Динаміка у бік зменшення заборгованості рухається і на ОКП «Міжнародний аеропорт «Рівне». На останній сесії для закладу виділили близько 2 млн грн.

Також серед боржників, зокрема: ДП ДГ «Білокриницьке» ІСГ Західного Полісся НАНУ, ТОВ «Прикарпатзахідтранс». Шляхи виходу із ситуації обговорюються під час зустрічей із керівниками підприємств-боржників. Перебуває на контролі виконання графіків погашення заборгованості на економічно активних підприємствах області.

Загалом впродовж року на засіданнях тимчасових комісій заслухали 80 керівників-боржників, останніх попередили про персональну відповідальність за порушення строків виплати зарплати.