Повномасштабна військова агресія зі сторони росії проти України стимулювала громадськість об’єднатися і стати на захист своїх міст. Відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву», у територіальних громадах почали створюватися добровольчі об’єднання.

У березні цього року в Рівному з’явилися добровольчі формування територіальних громад. Нині бійці залучені до охорони певних позицій міста та критичної інфраструктури. Схожі підрозділи діють й в інших обласних центрах.

Так, члени рівненського ДФТГ зустрілися із луцькими колегами, аби обмінятися досвідом, обговорити питання підвищення ефективності функціонування добровольчих підрозділів і їх подальшої взаємодії. Зважаючи на те, що перед Рівненщиною і Волинню стоять схожі виклики та загрози зі сторони росії через провокації із сусідньої білорусії, бійці обговорили проблемні моменти щодо оборони територій.

Разом із тим, постало питання забезпечення добровольчих підрозділів. Нині бійці справляються фактично власними силами, аби захистити свої міста та їх мешканців. І якщо в сусідньому Луцьку ще спостерігається підтримка міста в забезпеченні потреб добровольців, то у Рівному в цьому плані складніше. Наразі добровольці намагаються достукатися до місцевої влади, аби в Рівному прийняли програму підтримки добровольчих формувань. Адже саме вони першими у разі наступу ворога залучаються до оборони міста і від їх забезпечення залежить наскільки Рівне зможе протистояти цьому.

Тим часом рівненські та луцькі добровольці домовилися надалі взаємодіяти.