Свято Успіння Богоматері встановлене церквою із давніх часів. Його православні християни відзначають 28 серпня. За переказами, у цей день апостоли, які проповідували в різних країнах, зібралися у Єрусалимі, щоб попрощатись і здійснити поховання Діви Марії, матері Спасителя Ісуса Христа. Так, цього дня у храмах Рівного відбудуться святкові богослужіння. Що рівнянам варто знати про це свято – читайте далі.

Свято Успіння Богородиці співпадає з кінецем Успенського посту, який вважається строгим. Тому, хто дотримувався посту два тижні, можна починати харчуватися різноманітною їжею. Але, якщо ж Успіння Богородиці потрапляє на середу, або п’ятницю, то треба зачекати ще один день.

У цей день віряний йдуть до церкви, щоб вшанувати пам’ять про Пресвяту Богородицю. Люди попросять допомоги та заступництва у Пресвятої Богородиці.

Тим часом, як розповів протоієрей Миколай Капітула, основною метою встановлення свята було прославлення Богоматері і Її Успіння.

– До цієї основної мети в IV-V століттях приєднується й інша – викриття помилок єретиків, які посягали на гідність Богоматері, зокрема, омани колірідіан, єретиків IV століття, які заперечували людську природу Пресвятої Діви (внаслідок чого заперечували і Її тілесну кончину), – зазначає він.

А також додає, що свято Успіння Пресвятої Богородиці урочисто здійснюється в Гефсиманії, на місці Її поховання.

– Тут зведено храм, в якому зберігаються похоронні пелени Богородиці. У IV в. священний покров був перенесений у Влахернській храм. У 866 р. руський флот підійшов до Константинополя, і місто було обложене язичниками. Імператор і Патріарх Константинопольський молилися всю ніч у Влахернському храмі, а потім занурили похоронну ризу Богоматері в море. Раптово піднялася буря і розметала руські кораблі в різні боки. Русь зазнала поразки, яка знаменувала перемогу християнства, – каже протиієрей.

За його словами, в Українській Православній Церкві свято Успіння Божої Матері шанується особливо,ще з часів Древньої Русі.

– Наші побожні предки прийнявши з Візантії Христииянську віру, також перейняли від греків і традицію особливого шанування Богоматері. Про шанування свята Успіння Пресвятої Богородиці на нашій Українській землі свідчить те, що головні монастирі в Україні названі на честь цього великого свята. Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Свято-Успенська Почаївська Лавра, Свято-Успенська Святогороська Лавра, святкують цього дня свої престольні празники. Так само відомі в землях Русі чудотворні ікони Успіння: Києво-Печерські, дві ікони Московського Успенського собору, Псковсько-Печерська, Бахчисарайська, Семигородна, Пюхтицька та інші, – завершує Миколай Капітула.