Книгу «Новий Захід. Українська мрія» презентували у Рівному 2 листопада під час прес-конференції.

Як повідомляють організатори заходу. «Новий Захід. Українська мрія»- перша книга у новітній історії України, яка представляє системний погляд на економічні реформи в країні.

У ній представлено наукове обґрунтування необхідності стратегічного курсу, який забезпечить економічне зростання ВВП України до 7-10% на рік, створення тисяч нових бізнесів і мільйонів робочих місць. І це незважаючи на складне післявоєнне відновлення економіки, яке на нас чекає.

Книга містить докладний план, як перетворити Україну на процвітаючу та успішну країну, а звичайних українців зробити багатими та щасливими.

Системні пропозиції щодо трансформації економіки України базуються на аналізі основних моделей економічного зростання та практики реалізації реформ у країнах, що розвиваються. Продемонстровано результати таких реформ, успіхи та невдачі. Вперше було проведено ретельний аудит економічної політики України з початку 1990-х з визначенням можливостей та напрямів економічного зростання.

Автор виявляє теоретичні дефекти в економічних моделях та програмах міжнародних організацій, які пропонувалися таким перехідним країнам як Україна та незмінно призводили до провалів реформ. Результатом застосування формальних та відірваних від реального життя методів стало формування в Україні олігархату зі слабкими інститутами держави щодо захисту прав та свобод людини. До того ж, це супроводжувалося багатьма перешкодами для розвитку малого та середнього бізнесу. У результаті країна опинилася в зоні глибокої економічної кризи, беззаконня та низьких соціальних стандартів, що посилило еміграцію українців на захід у пошуках кращого життя.

Ярослав Романчук пропонує створити «Новий Захід» в Україні за допомогою інноваційної моделі економічного розвитку, що ґрунтується на економічній свободі та теорії підприємницького зростання. Його висновки ґрунтуються на численних наукових дослідженнях та емпіричних даних, які були накопичені за більш ніж 30 років за такими явищами, як «економічна свобода», «приватна власність», «конкурентоспроможність» та «соціальний прогрес».

Практична реалізація запропонованої стратегії дозволить провести економічні реформи в Україні, зробивши її привабливою країною для життя та інвестування, що забезпечить входження до престижного клубу країн з ВВП понад трильйон доларів та перетворення на потужний локомотив розвитку та зростання Європи.