Кожен день має свою історію, сповнений цікавими фактами та подіями, які відбувалися у різні роки. Чим запам’яталося 20 грудня в історії України та світу – пропонуємо дізнатися рівнянам у нашій добірці цікавих фактів.

Що відзначають?

Сьогодні відзначають  Міжнародний день солідарності людей.

Прикмети дня

 20 грудня вшановується пам’ять святителя Амвросія. У минулі часи цей день нібито підводив підсумок під святами року, що минав, тому говорили: “Амвросій свята відкинув”. Яка погода була в цей день, така буде і в січні. Мисливці мали свою прикмету на день Амвросія. Збираючись на полювання, вони спостерігали за собакою: якщо вона починала валятись у снігу, йти на полювання було не слід — заметіль у дорозі застане.

Цей день в історії

1860 — Після обрання республіканця Авраама Лінкольна президентом Південна Кароліна стала першим штатом, що залишив США і став основою для утворення нової держави, Конфедеративних Штатів Америки. До Південної Кароліни згодом приєднались ще п’ять рабовласницьких штатів півдня США, що стало приводом до початку громадянської війни між Північчю і Півднем.
1868 — У Львові засновано українське культурно-освітнє товариство «Просвіта».
1906 — Уперше «Кобзар» Шевченка видано російською мовою.
1917 — У більшовицькій Росії створено державний репресійний орган — Всеросійську надзвичайну комісію для боротьби з контрреволюцією і саботажем, комісію очолив ініціатор її створення Фелікс Дзержинський.
1938 — Піонер телебачення Володимир Зворикін, американський інженер російського походження, запатентував два революційних пристрої — кінескоп та іконоскоп.
1938 — У СРСР впровадили трудові книжки, дійсні в Україні й дотепер.
1970 — Після масових страйків, демонстрацій і зіткнень робітників з поліцією в північних містах Польщі після підвищення на початку грудня цін на продукти харчування й одяг пішов у відставку перший секретар ЦК Польської компартії Владислав Ґомулка.

Цього дня народилися

1807 — Йосип Лозинський, етнограф, мовознавець, публіцист, діяч українського національного відродження (†1889)
1925 — Михайло Худаш, український мовознавець
1942 — Жан-Клод Тріше, голова Європейського центрального банку (2003—2011)
1974 — Василь Сліпак, український оперний співак, соліст Паризької національної опери, волонтер, учасник бойових дій під час визвольної війни на Сході України, позивний «Міф». Загинув у бою від кулі ворожого снайпера.