Чи не щодня у православному календарі вшановують тих чи інших святих, а ті, хто мають імена на їх честь – святкують день ангела. Кого рівнянам вітати з іменинами 20 грудня – читайте далі.

Сьогодні день ангела відзначають Анатолій, Іван і Павло.

Анатолій – російське чоловіче ім’я має давньогрецькі корені. Походження імені Анатолій пов’язане зі словами давньогрецького мови, які означають «схід сонця», «східний», «світанок». Крім того, ім’я Анатолій перекладається як «житель Анатолії». В давні століття Анатолією називали частину Малої Азії, розташовану на схід від Греції.

Ім’я Іван на івриті звучить як Йоханан, що в перекладі означає «буде помилуваний», «Бог пожалів». Це ім’я дуже поширене у слов’янських народів, найчастіше його можна зустріти у росіян, українців, білорусів, хорватів, болгар, сербів, словенців, македонців. До слов’ян ім’я Іван прийшло з Греції, а ось справжнє походження імені Іван, мабуть, здивує всіх – воно єврейське.

У перекладі з латинського ім’я Павло означає «маленький», «малюк», «незначний». Існує думка, що ім’я Павло трактується як «молодший».