У рамках місячника добровільної здачі зброї, який розпочався першого квітня, жителі Рівненської області здали до поліції 63 одиниці зброї, 30 спецзасобів та майже сотню патронів.

Окрім боротьби із нелегальним обігом зброї, правоохоронці проводять профілактичні заходи з власниками зброї щодо належного зберігання та запобігання втрат.

Громадяни, які добровільно звернуться до поліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, згідно з вимогами статті 263 Кримінального кодексу України звільняються від кримінальної відповідальності.

Крім того, якщо громадянин добровільно здасть до Національної поліції України мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, то в подальшому після оформлення відповідних документів він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. Просимо врахувати, що пристрій вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструється у випадках і в порядку, передбаченому законодавством України.

Із питань добровільної здачі зброї необхідно звертатись в службу дозвільної системи відділів та відділень поліції Рівненської області.

За офіційними даними, станом на перше квітня на території Рівненщини зареєстровано 16 тисяч 657 власників вогнепальної зброї, а також 3 тисячі 65 власників спеціальних засобів, повідомляє Відділ комунікації поліції Рівненської області.