Віталій Марциновський із села Порозове Рівненського району називає себе цілителем-самородком. Багато років тому чоловік відмовився від м’ясної продукції, завдяки чому, каже, не лише оздоровив свій організм, але й набув особливого дару. Нині він відчуває чужі хвороби. Розповідає, лікуючи хворих, забирає на себе увесь їхній біль.

На подвір’ї у Марциновського досить просторо та незвично. Усю територію поснували траншеї та піщані насипи, між якими збудовані невеличкі сараї. Господар пояснює, все це потрібно для зцілення та очищення людського організму. Адже кожна місцина тут має свою позитивну енергетику, яку він використовує у роботі.

Невеличка оселя, де мешкає цілитель із дружиною, сховалася між туями. Приміщення складається всього лише з однієї кімнати, однак у ньому є все необхідне: кухня, душова кабіна, відкидне двоспальне ліжко і навіть півтораметрова фітобочка. А ще тут надзвичайно багато дзеркал та стільців. Цікаво, що майже всі речі у кімнаті-рукавичці, як називає оселю сам господар, зроблені з натурального дерева. Бо ж, пояснює чоловік, у здоровому тілі здоровий дух, а при здоровому дусі й тіло здорове.

Свого часу, аби очистити власний організм, чоловік двічі голодував. Вперше він відмовився від їжі після того, як кілька тижнів провів у лікарні з тріщиною в куприку. П’ючи лише кип’ячену воду, відчув неабияке полегшення. Зрозумівши, що голодування корисне для роботи організму, через рік зважився на ще один такий піст. Протягом трьох тижнів чоловік зовсім не вживав їжі, випивав лише по дві літри води щодня. При цьому, запевняє, постійно працював фізично. У сорокарічному віці Віталій Марциновський зважився на ще одне голодування – сорокаденне, під час якого додатково очищав свій організм за допомогою клізми.

Віталій зізнається, після останнього голодування у нього й проявився дар відчувати чужі хвороби. А сталося це зовсім несподівано. Якось, проходячи повз трансформаторну будку, чоловік відчув, що крізь нього пройшов струм. З того часу почав відчувати тепло у руках, завдяки якому й лікує. Втім, звільняючи своїх пацієнтів від недуг, він забирає на себе усі їхні болячки. Зізнається, уже більше десятка разів доводилося самому чистити печінку.

– Коли за допомогою до мене приїжджають люди, я навіть не прошу їх розказати про свої хвороби. Усе відчуваю на собі, – каже Марциновський. – Якщо, наприклад, в людини проблеми з горлом, хрипнутиму, відчуватиму першіння. Я просто проводжу рукою над тілом людини, й над місцем, яке не зовсім здорове, відчуваю біль. Натомість біля органу, який працює добре, виникає приємна пульсація. Лікую ж хвороби в основному молитвою та зарядженою водою.

Віталій Марциновський запевняє, найголовнішим при одужанні є гармонія. Недуги ж, каже, починаються з гріховності: злість, ненависть або ж жадібність можуть стати причиною важких недуг. Окрім цього для одужання цілитель радить своїм пацієнтам проводити чистку кишківника та шлунка. Щоправда, рекомендації підбирає кожному різні.

– Аби мати хороше здоров’я, треба якомога більше рухатися. А ще, пити багато води, аби не згущувалася кров, – рекомендує чоловік. – Непогано було б відмовитися від м’яса та яєць. Усі необхідні нашому організму речовини є в рослинній їжі. Але найголовніше в людському житті – не втратити зв’язок із Богом! Саме через те, що ми перестаємо вірити в Нього й виникають різні хвороби.

Марія МАРТИНЮК