П’ятьох жителів Сарненського та Рокитнівського району судитимуть за те, що вони у складі організованої групи видобували бурштин-сирець.

У ході досудового розслідування, що його проводили слідчі поліції СУ ГУНП в Рівненській області, підозрювані уклали з прокурором угоду про визнання винуватості у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 240 КК України (незаконне видобування у складі організованої групи корисних копалин загальнодержавного значення).

На підставі зібраних доказів встановлено, що організатор – житель Сарненського району і виконавці розробили та схвалили єдиний злочинний план, пов’язаний із бурштиновим промислом. Учасники групи згідно із розподілом функцій зберігали обладнання для видобутку бурштину, визначали час та місце його видобування. Після видобутку та реалізації «сонячного» каміння організатор групи планував розподіляти між учасниками угруповання отримані грошові кошти, їх частину – використовувати на організацію подальшої злочинної діяльності.

Правоохоронці затримали спільників у січні 2017 року під час здійснення ними злочинної діяльності. На місці події вилучено бурштин та знаряддя, пристосоване для незаконного видобутку цінного каміння.

Тепер долю чоловіків вирішить суд.

Відповідальність передбачена КК України у виді штрафу до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавлення волі на той самий строк, повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області.