Історичні, казкові та міфічні персонажі постали в сквері імені Тараса Шевченка у Дубно на місці аварійних дерев. Такі дерев’яні скульптури створили місцеві майстри, як альтернативу обрізці зелених насаджень.Робити такі скульптури почав місцевий різьбяр Микола Бондарчук.Першим на алеї історичних постатей і казкових персонажів з’явився Тарас Бульба, щоправда, більше у літературому, ніж в історичному амплуа.     Нині ж вздовж вулиці Шевченка вже розмістилися дерев`яні скульптури Тараса Бульби, янгола, Михайла Грушевського, засновника міста Дубно – князя Василя-Костянтина Острозького та інші.Майстер розповідає, що хоча це робота не з простих – підходить до створення скульптур з любов’ю, адже хоче, аби вони радували не одне покоління місцевих жителів і гостей міста.

– Ідея створення такої алеї дерев’яних скульптур виникла вже давно. Таким чином хотіли вирішити проблему старих, аварійних дерев, які несли загрозу перехожим. Тому й вирішили зробити на їх місці красиві фігури. Ми хотіли, щоб скульптури були пов’язані з історією Дубна та стали унікальними для всієї України, щоб таких фігур не мали інші міста, – каже Микола Бондарчук.Також додає, ідеї створення таких скульптур приходять щохвилини. А для того, щоб дерев’яні шедеври краще зберігалися і не псувалися під впливом погодніх умов, їх покривають спецільним лаком. При правильній технології обробки скульптури зможуть зберігатися приблизно 100 років.

– Взагалі ідей, де можна створити такі алеї чимало. Наприклад, біля того ж “Базарчику”, п’ятої школи, автовокзалу. Для того, щоб прикрасити ці місця можна просто зробити, наприклад, фігури грибочків, які цілуються. Це зробить місто приємнішим і красивішим, а людям дасть можливість, проходячи повз, відволіктися від щоденних турбот, – вважає майстер.

Вікторія РИЧКО