За січень 2020 року на Рівненщині надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 419,3 млн. грн. Це перевищує минулорічні надходження на 64,8 млн. грн., або на 18 відсотків.

Як повідомляють в ГУ ДПС у Рівненській області, що серед основних пріоритетів діяльності податкових органів області – постійний контроль за дотриманням податкового законодавства при виплаті заробітної плати найманим працівникам та інших доходів громадянам для забезпечення державою повноти і своєчасності здійснення пенсійних та різноманітних соціальних виплат.

Також ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. Розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ не передбачено. Заборгованість не підлягає списанню. Строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується. Крім того, у разі несплати роботодавцем єдиного внеску, найманому працівникові такі періоди не зараховуються до страхового стажу.

Нагадаємо, у 2020 році розмір мінімального внеску становить 1039,06 гривень. Базова ставка ЄСВ дорівнює 22 відсоткам. Єдиний соціальний внесок сплачується щоквартально, до 20 числа місяця, що настає за звітнім або щомісячно у вигляді авансового платежу до 20 числа.