Під час Великого посту жителі Рівненщини мають приступати до спаситель них Таїнств Покаяння (Сповіді) та Євхаристії (Причастя Пречистих Тіла і Крові Господніх) достойно, з очищеними душею і тілом. Як рівнянам готуватися до сповіді та причастя – читайте далі. 

Для гідного прийняття Святих Таїнств треба неодмінно належним чином говіти(постити, тобто утримуватися від споживання м’ясних страв, яєць, молочних продуктів, тваринного масла, риби, вина та спиртних напоїв, а також стримуватися від шлюбних стосунків, веселощів, пустомовства, суєтних розваг, в тому числі перегляду телепередач і слухання естрадної музики; ревніше і частіше молитися як у храмі, так і вдома; щедріше ніж звичайно чинити справи милосердя, – подавати милостиню вбогим, доглядати за хворими, допомагати безпорадним).

Слід зауважити, що подорожуючі й тяжко хворі, з благословення духівника-священика, отримують деяке послаблення посту, а хворі, люди похилого віку, діти (до 14 років) і вагітні жінки звільняються від суворого посту. Проте, щодо міри послаблення треба в кожному випадку радитися зі священиком.

Той, хто бажає причаститися, має належно приготуватися, тобто:

– Зробити іспит совісті, пригадавши (на підставі Слова Божого, що стисло викладене в 10-ти старозавітних і 2-х новозавітних заповідях) і, якщо потрібно, докладно занотувавши всі свої гріхи, до яких належать недобрі вчинки, нечисті суєтні помисли, пусті слова, недоліки характеру, марні звички і т.п.;

– Щиро розкаятися у всіх переступах закону Божого, маючи рішучий намір боротися з гріхами і надалі;

– Примирившись безпосередньо (чи в телефонній розмові або листовно) з усіма, хто має щось проти нього, або проти кого щось має він, з сердечною скрухою ревно молитися Богові про відпущення власних провин і виправлення життя згідно волі Його, – і з таким настроєм приступати напередодні звечора (під час, або після вечірнього богослужіння) або зранку (перед Божественною Літургією, або під час її) до Таїнства Покаяння(Сповіді), молитовно вислухати Правило до святого Причастя, вже примиреним з Богом і ближніми, достойно, найтіснішим чином з’єднатися з Самим Господом – Творцем і Спасителем нашим.

– Всі православні християни, що приступають до Таїнств Покаяння і Причастя, повинні обов’язково знати напам’ять Десять Заповідей Божих (Декалог), Дві Новозавітні Заповіді Спасителя та Символ Православної Християнської Віри (тексти їх можна взяти у храмі). Без знання основних істин своєї віри християн у Древній Церкві ніколи не допускали до прийняття Свв. Таїнств і, навіть, більше того, – виключали з громади віруючих!..

Готуючись до сповіді, кожен повинен намагатися згадати всі свої гріхи, яківчинив свідомо чи несвідомо, повинен уважніше простежити життя своє, щоб, якщо можливо, пригадати всі гріхи, скоєні не лише після минулої сповіді, але й давні, несповідані через забуття. Потім, зі зворушенням і з жалем у серці, приступити до Хреста і Євангелія та починай сповідатися у гріхах своїх.

Отже, бажаючи тут очиститися від гріхів і позбавитися через це вічних мук, ти обов’язково повинен розповісти своєму духовному отцю гріхи зі всією відвертістю. Але сповідаючись перед духівником щиросердно, нічого не приховуючи, не потрібно також і зайве додавати, чи звинувачувати себе в тому, чого ти не робив і в чому не винен; дехто, хоча й такого не робив, але все рівно говорить «грішний»,– це недобре.

 

Не намагайтеся на сповіді виправдовувати себе чимось, наприклад: неміччю, звичаєм і тд. На сповіді, хто найбільше себе виправдовує, той найменше буде Богом виправданий, а хточимбільше себе викриває, осуджує і звинувачує, тим більше буде Богом виправданий.Саме тому належить не виправдовувати себе на сповіді, а навпаки, більше звинувачувати, викривати і осуджувати, щоб сподобитися від Господа Бога отримати прощення.

 

Насамкінець сповідайтеся у своїх гріхах з вірою в Ісуса Христа і надією на Його милосердя. Адже, лише віруючи в Ісуса Христа і надіючись на Нього, ми можемо отримати прощення гріхів, а без віри ніяк не можемо отримати прощення.