На Рівненщині ліквідовано діяльність підпільного цеху з обробки бурштину та вилучено дорогоцінне каміння, орієнтовною вартістю майже 2,3 мільйони гривень.

Так, у результаті проведених спільних заходів працівників органів прокуратури області, Управління Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України викрито та припинено діяльність підпільного цеху з оброблення бурштину, який функціонував у підсобному приміщенні домоволодіння жителя Дубровицького району.

Загалом у ході проведених 12 обшуків за місцем проживання 4 мешканців цього району виявлено та вилучено майже 50 кг обробленого та необробленого бурштину різних фракцій, орієнтовна вартість якого становить майже 2,3 млн грн, а також знаряддя для оброблення та видобутку «сонячного» каміння.

Зазначені слідчі дії проведено у рамках кримінального провадження, розпочатого за ст. 198 (придбання або збут майна, здобутого завідомо злочинним шляхом) та 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Процесуальне керівництво у вказаному кримінальному провадженні здійснює Сарненська місцева прокуратура Рівненської області. На даний час тривають слідчі дії щодо документування протиправної діяльності осіб, пов’язаної із незаконними операціями із бурштином.