Ремонт доріг, реконструкція стадіону “Авангард”, запровадження заходів із енергоефективності, будівництво дитсадка, заходи для утримання сміттєвого полігону – на ці та інші капітальні видатки цьогоріч у Рівному витратять понад 125 мільйонів гривень із бюджету розвитку, який ділитимуть між галузями під час засідання сесії 25 квітня. Кому і скільки грошей дістанеться із скарбнички міста та чому доведеться економити – у нашому матеріалі.

Про бюджет-2019

Як розповів голова бюджетної комісії Рівненської міськради Олег Карпяк, цьогоріч дещо пізніше проводять розподіл капітальних видатків.

– Державна скарбничка 2019 року – це бюджет виживання для міст, так би мовити, бюджет стагнації. Все, що ми об’єктивно зможемо зробити – це підтримувати життєдіяльність міста, а з великих об’єктів виділяємо кошти на реконструкцію стадіону “Авангард”, який в цілому обійдеться приблизно в 50 мільйонів гривень, завершення капітального ремонту доріг на вулиці Макарова та Шухевича. Левова ж частка коштів виділяється на заробітну плату працівникам комунальних установ. Так, лише на оплату працівників галузей охорони здоров’я та освіти з бюджету міста потрібно приблизно 300 мільйонів. Скорочувати ж штат поки що не хочуть, – пояснив Олег Карпяк.

50 мільйонів – на стадіон 

Відтак, за словами голови бюджетної комісії, грошей вистачить “на латання дір” по галузях.

– Так, у лютому ми виділили частину коштів на реконструкцію стадіону “Авангард”, щоб провести тендер і розпочати роботи. Також 12 мільйонів гривень на дали на фінансування заходів із енергозбереження за програмою НЕФКО, – каже Олег Карпяк.

А під час засідання сесії міськради 25 квітня виділятимемо кошти на решту потреб по галузях.

– Зокрема, виділяємо 3 мільйони гривень дольової участі міста в будівництві спорткомплексу на вулиці Макарова. Нагадаю, що його вартість оцінюють більше ніж 300 мільйонів гривень. Фінансування проекту відбувається спільно з державного, обласного та міського бюджетів. Перебуватиме спорткомплекс на балансі області, але зважаючи на те, що розміщений він на території Рівного, там тренуватимуться і змагатимуться наші спортсмени, місто долучилося фінансово, – додав депутат.

У Рівному фінансово підтримуватимуть спідвей

На цьому фінансування спорту не завершиться.

– Так, під час засідання сесії надамо 195 тисяч гривень на придбання мотоциклів для вихованців юнацької школи спідвею. Ще 300 тисяч гривень із бюджету міста надамо на облаштування знаку “Я люблю спідвей” із нагоди 60-річниці зародження цього виду спорту в нашому місті. Також розглядаємо питання можливості фінансування із бюджету міста освітлення стадіону “Мототрек”, аби Рівне могло приймати міжнародні змагання вищих рівнів, – розповів Олег Карпяк.

Аварійний спортзал відремонтують

Серед іншого з бюджету міста виділять кошти й на фінансування закладів освіти.

– Зокрема, з бюджету розвитку під час засідання сесії виділимо близько 12 мільйонів гривень виділяємо на завершення будівництва дитсадка “Вишенька” у мікрорайоні Ювілейний. Ще 5 мільйонів із цього об’єкту поки що зняли поки нам не нададуть пояснення чому значно зросла вартість будівництва дитсадка. Ще близько 1 мільйона гривень виділимо на ремонт аварійного спортзалу у школі №15. А 3 мільйони гривень спрямуємо на облаштування нового приміщення для управління соціального захисту населення на вулиці Драгоманова, – сказав депутат.

На сміттєвому полігоні облаштують водогін

А також у 2019 з скарбнички Рівного змушені виділити близько 6 мільйонів гривень на облаштування водогону, вагової і огорожі на полігоні твердих побутових відходів.

– Ці заходи необхідно запровадити для того, щоб полігон пройшов сертифікацію, – пояснює Олег Карпяк.

Крім того, в бюджеті передбачено на реконструкцію пішохідних переходів по вулиці Соборній і Дубенській із влаштуванням зовнішнього освітлення.

Продовжуватиметься і фінансування міських програм у різних галузях, проведення поточних ремонтів низки вулиць і дворових територій, реконструкції мереж, проведення культурно-масових заходів.

А вже в травні депутати Рівненської міської ради планують провести перерозподіл коштів із перевиконання бюджету міста.