Мама – перше слово. Мама – одна з найдорожчих у світі. Мама – людина, яка завжди в твоєму серці. Мама – людина, з якою ми так часто сперичаємося, але вона завжди пробачає. Мама – та, яка дала життя. І є одна особлива дата, коли, де б ми не були варто знайти час, аби подякувати мамі. Саме в другу неділю травня рівняни разом із  українцями в різних куточках України відзначають День матері.

Це свято офіційно започатковано Конгресом США 8 травня 1914. Після першої світової війни День матері почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. Згодом свято розповсюдилося на більшість країн. Щоправда, у світі відзначають День матері 13 травня, у той час, як в Україні День матері в Україні традиційно святкують у другу неділю травня. Так ведеться ще з 1999 року, після відповідного Указу президента.

Має цей день своє символічне значення. Адже Україні жінка споконвіку асоціювалася із берегинею сім’ї. Величезну роль у вихованні дітей відіграє перша, найрідніша у світі людина — матір. Саме від неї залежить виховання дитини і саме мати прищеплює любов до рідної землі.

Відзначають це свято саме у травні, адже цей місяць вважається місяцем Пречистої Діви Марії. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва та допомоги. У травні, коли Природа-Мати виряджає свою Доню-Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці та радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві й відзначають День Матері.

Богородиця посідає вагоме місце в релігійній свідомості українців. Це пов’язане з ментальністю та суспільним ладом. Ще здавна князі благали її про заступництво, віддавали честь і хвалу Марії за перемогу в битвах. Богородиця стала опікункою лицарів українського духу — козацтва.

А в Україні День Матері вперше влаштував Союз українок Канади в 1928 році. Наступного року це свято відзначалося вже й у Львові. Ініціатором урочистостей була Олена Кисілевська – редактор жіночого тижневика. Також, 1929 року «Союз українок» ініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Підтримали ідею й низка громадських організацій, які організовували концерти, конференції, фестивалі по всій Східній Галичині. Відтоді, День Матері й почали відзначати в різних куточках країни.

У 1939 свято заборонила радянська влада. З 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема Союзу українок, Свято матері повернулося в Україну.

За часів незалежної України свято встановлено відповідно до Указа Президента. В 2017 День матері припадає в Україні на 14 травня. Не забудьте привітати своїх матусь і подякувати їм за те, що вони є!