Коронавірус COVID-19 викликає гостре респіраторне захворювання. Передається контактним та повітряно-крапельним шляхами. Наразі у Рівному та області випадків короновірусу не зафіксовано. Тим часом в Україні підтверджено один такий випадок у чоловіка з Чернівців.

Зараз у світі, відповідно до статистичних даних, зареєстровано 80200 захворілих, з яких вже одужало 27000 осіб, на жаль, 2701 особа померла. Варто зазначити, що у 80% захворілих це захворювання перебігає у легкій формі.

У групі ризику, як і при інших гострих респіраторних захворюваннях, є люди з супутніми хронічними хворобами, такими як: захворювання легень, цукровий діабет, хронічні серцево-судинні захворювання, а також люди із вродженим та набутим імунодефіцитом.

А щоб не захворіти, треба часто мити руки, їсти повноцінну здорову їжу, зберігати ноги в теплі, застосовувати дезінфікуючі засоби тощо. Усі ці принципи неспецифічної профілактики, як і від будь-якого гострого респіраторного захворювання, є ефективними для унеможливлення поширення цього вірусу, радять медики.

У разі ж виявлення симптомів гострого респіраторного захворювання, треба негайно телефоном звернутись до сімейного лікаря або за номером 103, та діяти відповідно до інструкцій лікарів.