Будівництво обїзної дороги на вулиці Волинської Дивізії, утеплення шкіл, придбання нових тролейбусів, асфальтування прибудинкових територій, освітлення вулиць і пішохідних переходів – все це і не тільки планують цьогоріч зробити у Рівному за бюджетні кошти. Так, 320 мільйонів гривень депутати міськради розподілять між галузями під час засідання сесії 26 березня. На що, скільки і чому дістанеться коштів – розповів голова бюджетної комісії міськради, депутат Олег Карпяк.

– Олеже, вже завтра під час сесії вноситимуться чергові зміни до бюджету Рівного на цей рік, і, фактично затверджуватиметься перелік основних витрат міста. Що чекати від бюджету розвитку-2020?

– Ми розподілимо між галузями 320 мільйонів гривень. У цій сумі вже враховані субвенції обласному бюджету. Багато це чи мало? Практично така сума тримається у Рівному впродовж останніх років. Але все ж цей бюджет матиме свої особливості. Я би назвав його “бюджетом великих сум”. Насамперед, кошти виділяємо на завершення великих об’єктів соціальної інфраструктури, а також на фінансування нагальних потреб міста. Старалися, аби кожна галузь отримала фінансування на найнеобхідніше.

– А чому прийняли рішення “закривати” саме великі об’єкти?

– Швидше за все, це будуть останні зміни до бюджету, які прийматимуть депутати цієї каденції. Тому намагалися ділити кошти так, аби після себе щось корисне залишити в місті (посміхається, – авт.).

– Минулого року в Рівному активно проводилося утеплення навчальниї закладів за бюджетні кошти. Чи продовжуватиметься така практика цьогоріч?

– Так, ми продовжуємо утеплювати еноргозатратні навчальні заклади. Зокрема, передбачаємо 2 мільйони гривень на завершення утеплення фасаду гуманітарної гімназії. Ще 4 мільйони –  на продовження утеплення НВК №12. Також надамо 540 тисяч гривень на завершення встановлення вікон у ЗОШ №25. Крім того, виділимо 950 тисяч – на придбання технологічного обладнання для садків і шкіл. Ще півтора мільйони гривень передбачено на капітальний ремонт ванни у ДЮСШ №1.

– А, яка ситуація із фінансуванням медицини?

– Під час минулого засідання сесії ми виділили 8 мільйонів гривень на придбання апаратів для штучної вентиляції легень у нашу міську лікарню. При потребі на боротьбу з пандемією коронавірусу додатково надаватимемо кошти. Тим часом із планових витрат – це 2 мільйони гривень на ремонт ліфту у центральній міській лікарні. Також для цього закладу передбачено 50 тисяч гривень на корегування проекту по заміні вікон. Ще півтора мільйони гривень надамо на ліфт у міській лікарні №2. Виділимо й 2 мільйони гривень на ремонт палат для породіль і 3 мільйони – на придбання лапароскопічної стійки для міського пологового будинку. А для ПМСД на вулиці Грушевського передбачаємо 2 мільйони гривень на ренгент апарат. Крім того, надамо 1 мільйон гривень на ремонт покрівлі та 500 тисяч гривень на ремонт палат для дитячої лікарні на вулиці Чорновола.

– А, яка ситуація із фінансуванням соціального захисту?

– Цьогоріч ми передбачаємо 3 мільйони гривень на облаштування їдальні у реабілітаційному центрі на вулиці Дубенській. Там харчуються люди похилого віку, ті, хто опинився у складних життєвих обставинах, одинокі.

– Щодо громадського транспорту. Чи передбачено оновлення тролейбусного парку?

– Наразі ми передбачаємо 20 мільйонів гривень на придбання чотирьох нових тролейбусів. Розглянемо можливість знайти кошти, щоб додати на ще один – два тролейбуси. Крім того, виділяємо 1 мільйон 300 тисяч гривень на придбання автоматичної мийки для тролейбусів. Ще 15 мільйонів гривень надамо на будівництво об’їзної дороги на вулиці Волинської дивізії. Передбачається, що її облаштування має відбутися до кінця року.

– Чи продовжуватиметься фінансування муніципальної програми?

– Цього року на фінансування муніципальної програми сталого розвитку передбачаємо 45 мільйонів гривень. Також виділимо ще 9 мільйонів гривень на фінансування програми термомодернізації. Крім того, цього року передбачаємо 4 мільйони 500 тисяч гривень на фінансування програми “Теплий дім – Рівне”. Тобто, наші ОСББ матимуть можливість й надалі брати участь у програмах співфінансування і отримувати частину коштів на реалізацію проектів із міського бюджету.

– А як ситуація із асфальтуванням прибудинкової території?

– Цього року ми передбачаємо 9 мільйонів гривень на поточний ремонт прибудинкової території. Зокрема, планується асфальтування вулиць у мікрорайоні Північний, Ювілейний, а також вулиць Соборної та інших. Крім того, 5 мільйонів гривень виділимо на дворове, вуличне освітлення і освітлення пішохідних переходів. Зокрема,планується освітлення пішохідних переходів на вулиці Бандери, Дубенській, Льонокомбінатівській та на інших вулицях.

– Продовжуючи тему благоустрою прибудинкової території. Чи передбачені кошти на встановлення дитячих і спортивних майданчиків?

– Дитячі та спортивні майданчики фінансуватимемо за визначеним раніше переліком. Так, цьогоріч планується встановлення шести спортивних майданчиків. На це виділимо 7 мільйонів гривень. Ще 3 мільйони гривень передбачаємо на встановлення дитячих майданчиків.

– Раніше у Рівному чимало говорилося про очищення місцевих водойм. Чи будуть виділені на це кошти цьогоріч?

– Ми передбачили 2 мільйони гривень на фінансування програми по розчищенню малих річок. Так, цьогоріч планується, що почнемо потроху очищати річку Устю та Басівкутське озеро.

– Чи на всі потреби вистачило грошей у бюджеті?

– На жаль, деякі напрямки в нас вийшли дещо обділені. Зокрема, не вистачило коштів на придбання сценічних костюмів для вихованців комунальних закладів культури, на поточні видатки для шкіл тощо. Також хотілося б більше фінансувати спорт. Але маємо, що маємо і тому намагалися в першу чергу виділяти на нагальні потреби.

– А як вважаєш, чи вдасться дофінансувати ці потреби під час наступного перерозподілу бюджетних коштів?

– Зважаючи на ситуацію в Україні з коронавірусом, обмежувальні заходи, які вплинули на роботи багатьох напрямків, важко сказати чи нам вдасться перевиконати бюджет, аби могти перерозподілити кошти. Але будемо надіятися на краще.