На Рівненщині стартував конкурс «Всеукраїнський громадський бюджет».

У 2020 році на конкурс в рамках Державного фонду регіонального розвитку передбачили 2,6 мільйонів гривень. Не влада з Києва чи Рівного визначатиме, що за ці гроші зробити – а активні жителі області. Всеукраїнський громадський бюджет вперше дозволить громадянам Рівненщини визначити, на які проєкти спрямовувати державні кошти, зазначають у Рівненській ОДА.

Конкурс впроваджується командою Експертного Офісу ВГБ, що об’єднує громадські організації «SocialBoost» та Форум розвитку громадянського суспільства, в рамках проєкту Програми розвитку ООН в Україні «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», який фінансується Міністерством закордонних справ Данії.

Ініціатором проєкту може бути громадянин України віком від 18 років, що проживає на території Рівненщини, місцеві органи влади, наукові установи та громадські організації, а також Агенція регіонального розвитку Рівненської області, які здійснюють діяльність у межах області.

Пріоритетні напрями проєктів на 2020 рік:

За стратегічною ціллю «Розвиток економічного потенціалу»:

– розвиток інфраструктури підтримки підприємництва;

– розвиток туристичних об’єктів, продуктів та мереж.

За стратегічною ціллю «Розвиток сільських територій»:

– розвиток органічного сільського господарства та виробництва продуктів харчування;

– розвиток сучасних форм кооперації в аграрному секторі.

За стратегічною ціллю «Розвиток людського капіталу»:

– покращення підготовки кадрів для потреб регіональної економіки, в тому числі розвиток системи освіти впродовж життя;

– створення дієвих механізмів мобілізації жителів до вирішення місцевих проблем.

Детальніше із можливими сферами реалізації проєктів можна ознайомитися у Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року, яка є у вільному доступі на онлайн платформі реалізації конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет» у Рівненській області, у розділі «Допомога/Стратегія 2020».

Порядок підготовки та подання проєктів «Всеукраїнського громадського бюджету» у Рівненській області, проведення електронного голосування, оцінки та відбору проєктів визначено відповідним Положенням, яке доступне на онлайн платформі реалізації конкурсу «Всеукраїнський громадський бюджет» у Рівненській області, у розділі «Допомога/Нормативно-правова база/Розпорядження голови ОДА від 12.08.2020 № 485».

Прийом проєктів для участі в конкурсі триватиме з 09 вересня по 03 жовтня 2020 року на онлайн платформі, що доступна за посиланням https://vgbrv.pb.org.ua/.

Консультації надаються:

Понеділок – Четвер з 08.00 до17.15 год.

П’ятниця – з 08.00 до16.00 год.

Субота – Неділя вихідний.

Контакти: (0362) 695-216, 695-306;

e-mail: rivne_invest@ukr.net.