“Бурхливі 90-ті” та безкарність правоохоронців повертаються? Одним із нападників на виробників БпЛА поблизу Рівного став працівник Управління стратегічних розслідувань у Рівненській області, підполковник поліції Сергій Кір’янов. Він, маючи явні ознаки алкогольного сп’яніння, ударом ногою поламав дрон місцевого виробництва, який наступного дня мав передаватися військовим на передову.

Сергій Кір’янов
Сергій Кір’янов

 

Нагадаємо, інцидент трапився під час планових випробувань БпЛА ввечері 13 серпня. Тоді на команду, яка проводила планові тестові випробування БпЛА власного виробництва, напали двоє чоловіків напідпитку. Нападниками виявилися працівник поліції Сергій Кір’янов та  Юрій Станіславчук.

У результаті правоохоронець розбив “планер”, який наступного дня мали забирати наші військові на передову, а Станіславчук відібрав силою і побив мобільний телефон одного з присутніх, який знімав незаконні дії нападників на камеру.

Як повідомили у прес-службі ГУ НП в Рівненській області, всі обставини інциденту  встановлюються і причетні допитуються.

Втім, як стало відомо порталу “КРАПКА” з власних джерел, матеріали щодо цього відразу направили на розгляд поліцейському офіцеру громади (дільничному інспектору поліції). Майже за місяць “розслідування” він встановив, що одним із порушників є діючий працівник поліції Сергій Кір’янов. Відтак, мав би скерувати матеріали справи в ГУ НП України в Рівненській області. Однак, станом на 6 вересня цього не зробив, пояснивши тим, що “дуже багато роботи і він не готовий сказати, коли це зробить“. І вчергове пообіцяв надати офіційну відповідь за результатами “свого розслідування” постраждалим.

Наразі журналісти “КРАПКИ” відправили запит про доступ до публічної інформації начальнику ГУ НП в Рівненській області полковнику поліції Олександру Ганжі. Відтак, поцікавилися, чи випадково, керівництво поліції не має наміру покривати правоохоронця, який під час воєнного стану ламає фактично оборонні засоби військових, веде себе хамовито та вседозволено. Разом із тим, у запиті піднімається питання і щодо дій дільничного офіцеру, який, ймовірно, затягує “розслідування”. А також відповідальності нападників, які фактично викрали та пошкодили мобільний телеіон і поламали БпЛА та чи буде проведено перевірка вищезгаданих осіб щодо їх можливої причетності до роботи на російську сторону. Адже в умовах воєнного стану пошкодження техніки, яка використовується для підвищення обороноздатності країни може розцінюватися як допомога ворогу. Відповідь на запит ми опублікуємо в наступному матеріалі.

Разом із тим, портал “КРАПКА” залишає можливість усім учасникам інциденту надати коментарі з цього приводу.