Вуличних котів не визнають частиною екосистеми Рівного, а також офіційно не дозволять їм вільно жити в підвалах, на горищах, в інших місцях постійного перебування та знищувати гризунів. Про це йдеться у відповіді на електронну петицію рівнянки Наталії Ющук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Топ-найцікавіші петиції: коти-громадянини, трамвай у Рівному і кришнаіти “до побачення”

Нагадаємо, на сайті міськради проходив збір підписів під петицією щодо надання котам вільних прав у місті. У ній автор звернення зазначала, що така гуманна практика діє у Варшаві, інших польських міст, Львові та Києві. А також додавала, що, необхідно “дати можливість котам вільно жити та пересуватися в підвалах, на горищах та в інших
місцях їх постійного перебування, оскільки, по-перше, через відсутність притулків,
це є їх єдина домівка, і, по-друге, вони виконують важливу функцію – знищують гризунів, які є розповсюджувачами багатьох інфекцій“.

За досить короткий період ця петиція отримала потрібних 300 підписів і потрапила на розгляд чиновників. Втім у відповідь Наталія Ющук отримала, що це не в компетенції міської влади.

Розглянувши Ваше звернення повідомляємо, що екологічна мережа регулюється Законом України “Про екологічну мережу України”. Питання розробки та внесення змін до законів України не відноситься до компетенції Рівненської міської ради.

Відповідно до вимог Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” рішенням Рівненської міської ради затверджена “Програма чисельності регулювання безпритульних тварин у місті Рівному на 2016-2017 роки” (далі – Програма). Відповідно до Закону України “Про захист тварин від жорстокого поводження” (статті 4, 18, 34) та на викконання вказаної програми створено спеціальний підрозділ КАТП 1728, який займається виключно відловом та стерилізацією безпритульних тварин з подальшим пошуком їх господарів, або поверненням на місце попереднього перебування“, – пише у відповідь на звернення міський голова Рівного Володимир Хомко.