Процес легалізації тіньової зайнятості триває на Рівненщині. Так, Інспектори Держпраці перевіряють роботодавців і виявляють неоформлених працівників.

Нагадаємо, за одного працівника, який працює неофіційно, передбачений штраф 96 тисяч гривень, а за недопущення управління Держпраці на підприємство для перевірки – 320 тисяч.

Адже нове законодавство у сфері трудових відносин дає широкі повноваження управлінню Держпраці у Рівненській області. Проте зараз чиновники роблять ставку більше на профілактичні заходи. Вважають, що це має стати сигналом для підприємців, щоб вивести з тіні свій бізнес, бо легалізація економіки та заробітних плат є суттєвим кроком для наповнення бюджету.

Як доповів керівник начальник управлінням Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний, цьогоріч проведено 25 перевірок з питань використання найманої праці.

Зокрема, на шести підприємствах виявлено 13 осіб, які працювали без оформлення трудового договору. За результатами перевірок складено 25 актів та направлено на розгляд суду 13 протоколів про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 КУпАП. На усунення виявлених порушень керівникам вручено 16 приписів, з них 8 – виконано.

Окрім того, діють районні групи, якими з початку року обстежено 95 суб’єктів господарювання.